Zwrot „all inclusive”, z którym zwykle spotykamy się podczas urlopowych wyjazdów, oznacza dosłownie, że wszystko zawarte jest w cenie, czyli koszt wycieczki poza noclegami obejmuje również pełne wyżywienie i wszelkie inne usługi dostępne w danym obiekcie hotelowym dla jego gości. Nie istnieją sztywne i jednolite zasady, które określałyby konkretnie, co wchodzi w skład all inclusive, ale najczęściej za minimum uznaje się:
– podawanie co najmniej trzech posiłków (śniadań i kolacji w formie szwedzkiego stołu oraz ciepłych lunchów);
– zimne napoje dostępne przez dwanaście godzin dziennie lub dłużej (w tym woda, soki oraz słodzone napoje gazowane itp.), a w pokojach również woda butelkowana;
– alkohole, takie jak piwo, wino i trunki dostępne lokalnie.
Rodzaje all inclusive
Oferta związana z all inclusive może być bardzo różna zależnie od standardu hotelu i kraju, do którego się wybieramy. W związku z tym można nawet wskazać kilka rodzajów tego typu usług:
– Ultra all inclusive, który rozszerza ofertę standardową i mogą w nim zawierać się choćby markowe alkohole, pełna obsługa pokojów przez hotelowy personel czy też możliwość korzystania z restauracji zapewniającej obsługę kelnerską.
– Total all inclusive, który jest najbogatszą formą i oferuje o wiele więcej atrakcji niż tylko szeroki wybór wyżywienia i napojów oraz obsługę hotelową. Zapewnia choćby dostęp do hotelowych obiektów sportowych, takich jak siłownia, fitness, basen, sauna czy spa. Pozwala na uczenie się nowych dyscyplin sportowych pod okiem doświadczonych instruktorów, dołączanie do zorganizowanych przez hotel wycieczek krajoznawczych i branie udziału w grach oraz innych rozrywkach. W tym czasie zapewniona jest również opieka nad dziećmi, które możemy nawet na kilka godzin bez obaw zostawić, aby spędziły czas w gronie rówieśników.